İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Hastalandığımızda yada bir yerlerimiz ağrıdığı zaman insanlar olarak hemen ilaçlara sarılırız. Oysaki uzman bir tavsiye olmadan kullanılmaması gereken ilaçları bir arkadaşın önerisi ile bile kullanabiliyoruz. Bilinçsizce kullandığımız bu ilaçlar bizim şikayetlerimizi gidereceği yerde bize çok ciddi sorunlar açabilir.


İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Kullanacağımız ilacın mutlaka doktor tarafından bize tavsiye edildiğine amin olmamız gerekir yani bir reçetesi olması şarttır ilacı kullanmaya başladığımızda doğru şekilde kullandığımızdan emin olmalıyız. İlacı doğru kullanmamız hakkında bilgiler öncelikle eczacılardan yardım alarak öğrenebiliriz.

Örneğin ; Günde kaç defa, aç karnına mı, tok karnına mı gibi sorularımızı eczacılardan öğrenebiliriz. Kullanacağımız ilaçları doktorumuz önermediği sürece kırmamalı veya bölmemeli ezmemeliyiz. Suda erime özelliği olmayan ilaçlar sıvı içerisinde çözülmeyeceği için o şekilde kullanmak hata olur. İlaçlarımızı orijinal ambalajlarında saklamamız gerekir.

İlaçları kullanmadan önce içindeki prospektüsü mutlaka okumalı yan etkileri konusunda kesin bilgi edinmeli ilacı kullandıktan sonra sağlığımızda olumsuz etkiler yaratıyorsa mutlaka doktorumuza geri dönüş yapmalıyız.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İlaç kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!