İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? | Forum Sayfa Cevapları

İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İletişim araçlarını kullanmazsam beni merak eden ailemle konuşamaz, ödevlerimi yapmak için bir bilgiye ihtiyacım olduğu zaman bakamaz ve merak ettiğim haberleri televizyon veya internetten öğrenemezdim. İletişim araçları hayatımızda büyük bir yere sahip ve onlarsız bir hayat düşünemiyorum.


İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İletişim araçları teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımızda olmazsa olmaz hale gelmiştir. İletişim araçları olmadan önce insanlar haberleşmek için daha zor yollar kullanıyordu. Bir yerden ve birinden haber almak bazen imkansızdı. Bazende uzun zamanlar alıyordu. Ancak iletişim araçlarının bu kadar gelişmesi ile beraber artık şehirler arası saniyeler içerisinde birinden haber almak mümkün oldu. Artık Dünya’ da olan haberler ve bilgiler insanlarının cebi kadar uzakta. Eskiden belki senede veya birkaç senede bir görüşebilen insanlar artık oturdukları yerden sosyal medya sayesinde dakikalar içerisinde beraber olabiliyor ve buluşabiliyorlar. Birden fazla farklı şehirde olan insanlar sosyal medya sayesinde aynı yerde toplanabiliyor ve güzel vakit geçiriyorlar.  İletişim araçlarını kullanmazsam beni merak eden ailemle konuşamaz, ödevlerimi yapmak için bir bilgiye ihtiyacım olduğu zaman bakamaz ve merak ettiğim haberleri televizyon veya internetten öğrenemezdim. İletişim araçları hayatımızda büyük bir yere sahip ve onlarsız bir hayat artık sanki mümkün değil.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

İletişim araçlarını kullanmadığınız bir gün düşünün. Günlük hayatınız nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak