İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler nelerdir?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İnsanların hayatına iletişim araçlarının bir çok kolaylıklar getirdiği görülmektedir. İletişim araçlarının hayatımızda bizlere mesafe tanımadan kolay bir şekilde haberleşmemizi sağlar, araştırmalar yapmamızı sağlar, dünya ve ülke gündemi hakkında bilgileri almamızı sağlamaktadır.


İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İletişim araçların gelişmesi ile birlikte insanların mesafe kavramı ortadan kalkmaktadır. İnsanların eski dönemlerde var olan aşırı mesafeler nedeniyle diğer bölgeler hakkında bilgi sahibi olamıyorlardı.

Maddeler halinde İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler şunlardır ;

 • Mesafe kavramı ortadan kalktı.
 • Dünya gündemi kolay bir şekilde takip edildi.
 • Ülkeler arasında ticaret kolay bir hal aldı.
 • Global dünya arası iletişim sağlandı.
 • Bilgi alış verişleri anlık bir hal aldı.

gibi konularda İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yeniliklere örnek olarak verilebilir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İletişim araçlarının hayatımıza getirdiği yenilikler nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Eskiden iletişim zor insanlarda ve kısıtlı imkanlar ve yapılmaktaydı bu sebeple insanlar birbirinden haberdar olamıyor ve birbirlerine çok özlüyor lardı çok eskiden kuş Duman yoluyla haberleşme sağlanırken daha ileriki zamanlarda telgraf mektup gibi birçok iletişim araçları kullanılmıştır bunlarında ulaşması ve karşımızdaki insana varması uzun zaman alıyordu günümüzde ise teknolojinin bize sunduğu birçok araç gereç sayesinde iletişim çok kolaylaşmıştır özellikle internetin ulaşabiliyor akıllı telefondan bilgisayardan hesap lifler sayesinde karşımızdaki insan var çok kısa bir şekilde iletişim kurabilir görüntülü konuşabilir ve kısa mesaj atacak ulaşılamadı sağlayabiliriz bunlar teknolojinin bize sunduğu en güzel nimetlerden biri olarak sayılmaktadır
Merve
Eskiden iletişim zor insanlarda ve kısıtlı imkanlar ve yapılmaktaydı bu sebeple insanlar birbirinden haberdar olamıyor ve birbirlerine çok özlüyor lardı çok eskiden kuş Duman yoluyla haberleşme sağlanırken daha ileriki zamanlarda telgraf mektup gibi birçok iletişim araçları kullanılmıştır bunlarında ulaşması ve karşımızdaki insana varması uzun zaman alıyordu günümüzde ise teknolojinin bize sunduğu birçok araç gereç sayesinde iletişim çok kolaylaşmıştır özellikle internetin ulaşabiliyor akıllı telefondan bilgisayardan hesap lifler sayesinde karşımızdaki insan var çok kısa bir şekilde iletişim kurabilir görüntülü konuşabilir ve kısa mesaj atacak ulaşılamadı sağlayabiliriz bunlar teknolojinin bize sunduğu en güzel nimetlerden biri olarak sayılmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!