İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz. | Forum Sayfa Cevapları

İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Doğru kelimeleri, doğru zamanda ve doğru insana karşı söylemek, açık ve net bir şekilde konuşmak, kibar bir dil kullanmak , göz teması kurarak insanlara karşı anlaşılır konuşurum. Bu beni iletişimde başarılı yapar.


İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İletişimde başarılı olmak için bazı kurallara uymak lazımdır. Bu kurallar sayesinde insanlarla güzel bir şekilde anlaşabiliriz. Bazen çok iyi niyetli olduğumuz halde yanlış zaman veya yanlış bir mekan veya bizi anlatamayacak cümleler kurarak iletişime zarar verebiliriz. Eğer iletişimde başarılı olmak ve insanların bizi anlamasını istiyorsak az ve öz cümleler kurulmalıdır. Konuşmalarla karşıdaki insanı sıkmamalıdır. Böyle konu uzatılınca asıl anlatılmak istenen anlaşılmaz ve insanlar sıkıldığı için bizi dinlemek istemeyebilir. Karşımızdaki insan sinirli ,üzgün veya yorgunken ona bazı meseleleri anlatmakta verimli sonuç vermeyebilir. Bizi tam anlamıyla dinleyemez. Niyetimiz iyi olduğu halde kaba ve kırıcı bir dil kullanmakta yanlıştır. Karşıdaki insan bunu hakaret olarak kabul edip bizi anlamaya bile çalışmaz. Buda verimsiz bir iletişim meydana getirir. Halbuki insanlar anlaşabilmek için iletişime her zaman muhtaçtır. Bu doğru iletişimi yapabilmek ve işlerimizi daha kolay şekilde halledebilmek için bazı iletişim kurallarına uymak lazımdır. Doğru kelimeleri, doğru zamanda ve doğru insana karşı söylemek, açık ve net bir şekilde konuşmak, kibar bir dil kullanmak , göz teması kurarak insanlara karşı anlaşılır olmalıyız.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

İletişim kurmakta başarılı olmanızı sağlayan özelliklerinizi söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak