Ders Notları

İlk yardım uygulamaları ilgili gazete haberleri derleyiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği İlk yardım uygulamalarını konu alan haberleri inceleyiniz. Konuyla ilgili gazete haberleri derleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Van’ın Edremit ilçesinde Gizem Deniz Özkan, restoranda otururken 6,5 aylık bebeği Beren Ada Özkan’a bir parça karpuz verdi.

Karpuz bebeğin boğazına kaçarken, nefes almakta zorlanan ve fenalaşan bebeğini fark eden Özkan, oturduğu koltuktan kalkıp yardım istedi. Bu sırada öğle yemeği için kafede bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Siahmet Atlı’nın müdahalesiyle kurtuldu. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İlk yardım ile ilgili enel bilgileri ve haberleri öğrenmek istediğimiz gazete haberlerinde ilk yardımın önemini ilk yardımın Hayat kurtardığını görebiliriz ilk yardım uygulaması yapıldığı zaman ayrıca ilk yardım uygulaması da insanların hayatı kurtulduğu zaman elbetteki toplumda birçok olumlu düşünceden ve olumlu etkilerinin olabileceğini söyleyebiliriz İlk yardım eğitimi almak ilk yardım hakkında bilgilenmek ilk yardımın bilinçli bir şekilde yapmak elbette ki zor durumda olan insanların hayatını kurtarabileceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.