İlk yardımın önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Neden?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe İlk yardımın önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İlk yardımın önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :ilkyardımın önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü ilk yardım sayesinde yaralanmış, kişi veya kişilerin durumlarının daha kötüye gitmesi engellenir, ölümcül tehlike varsa sağlık ekipleri gelene kadar durumun dahada kötü olmasını yavaşlatır. Bunun için ilk yardım bilmek insanların hayatını kurtarabilir.


İlk yardımın önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İlk yardım insanlar için hayati önemi taşır. Çünkü, kaza, hastalık gibi durumlarda insanlara ilk müdahaleyi ilk yardım bilen kişi veya kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu müdahaleler sayesinde insanların hayatları kurtarılabilir veya ölümcül tehlikeleri varsa durdurulabilir.

İyileştirilebilecek insanlara ilk müdahale ile iyileştirme yapılabilir. İlk yardımı yapan kişinin bu konuyla ilgili tam eğitim almış olması gerekmektedir. İlk yardım eğitimi almamış kişiler rahatsızlanan kişileri istenmeyen sonuçlara ve hatta ölümlere sebebiyet verebilirler.

Ülkemizde insanlar çevrelerinde bir kaza veya rahatsızlanan bir kişi olduğu zaman bilinçsizce müdahaleler de bulunarak, kazazedeye yardımından çok zararı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda aceleyle müdahale etmek yerine ilk yardımdan anlayan bir kişinin müdahale etmesine fırsat verip, uzakta durmak o kişiye çok daha fazla fayda sağlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İlk yardımın önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Karşılaşmış olduğumuz sağlık sorunları karşısında ilk yardım eğitimi almamız ve ilk yardım çantasına hazırlayarak ilk yardım uygulamasını karşımızdaki insana yapmamız can kaybı için ve sağlık açısından çok önemli olduğunu biliyoruz. Tam ve güzel bir şekilde bilinen ilk yardım birçok insanın hastaneye yetişmeden önce Can ve sağlığı için ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Özellikle yangınlarda doğal afetlerde birçok insan solunum yetmezliği yaralanmalar ve çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kaldığı zaman bindiğiniz ve uyguladığımız ilk yardımla hastaneye yetişmeden önce sağlığını koruyarak destekleyebiliriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!