Ders Notları

“İnanmak başarının yarısıdır.” sözüne göre başarmanın diğer yarısı ne olabilir?

7. Sınıf Türkçe “İnanmak başarının yarısıdır.” sözüne göre başarmanın diğer yarısı ne olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İnanmak başarının yarısıdır.” sözüne göre başarmanın diğer yarısı ne olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Başarmanın diğer yarısı da emek vermek o hedefe ulaşabilmek için çalışıp çabalamaktır. Sadece inanmakla olmaz tabi çabalamak , emek sarf etmek başarıya giden yola bizi götürür.

Bu yüzden önümüze koyduğumuz hedefi başarmak istiyorsak önce kendimize güvenmeli inanmalı, sonra da neler yapılabilir planlayarak o hedef üzerinde gerekirse gece gündüz demeden çalışmalı emek vermeliyiz.


“İnanmak başarının yarısıdır.” sözüne göre başarmanın diğer yarısı ne olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Okul hayatı olsun, iş hayatı olsun sürekli hedeflerle hep daha iyisini yapabilmek için yaşarız. İnanmak başarmanın yarısıdır. Sözü bize önümüze bir hedef koyarsak önce onu gerçekleştirebileceğimize kendimiz inanmalı, daha sonra çevremizi inandırmalıyız demek ister.

Başarmanın bir diğer yarısı da çok çalışmaktır. Hedefimiz üzerinde çok çalışır, emek verirsek karşılığını da fazlasıyla alırız. “Örneğin ; yarın matematik sınavımız var hiç çalışmadık ama başarabileceğimize inanıyoruz demek bizi asla başarıya götürmez. Çalışıp çabalayıp emek vermediğimiz hiç bir işte başarıyı yakalayamayız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hedef koyduğumuz bir başarıyı elde etmek istiyorsak öncelikle inanmalı başarısızlığa düşsek bile olmamalı ve kararlı olmalıyız. İnanmak başarının yarısı olarak bilinir. İnandığın tamam o işi başaracağını bilirsin ve mücadele edersin. Bir insan inanırsa ve isterse başaramayacağı hiçbir hedefi yoktur. Zaten başarıya ulaşmış ve istediğini yapmış insanlara baktığımız zaman yılmadan yorulmadan kararlı ve azimli bir şekilde hedefe çıktıklarını ve inanarak başardıklarını söylerler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.