Ders Notları

İnsan sağlığının korunmasının beslenme ile ilişkisi nedir?

4. Sınıf Fen Bilimleri İnsan sağlığının korunmasının beslenme ile ilişkisi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsan sağlığının korunmasının beslenme ile ilişkisi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Insan sağlığının korunmasının beslenme ile doğru orantılı olarak olduğunu ifade ederek cümlelerimizle başlayabiliriz. Insanlar içerisinde var olan hastalıkların bir çoğu insanların dengesiz ve düzensiz olarak beslenmeleri sonucunda ve vücutlarına zararlı besinleri almaları ile beraber birçok hastalığın meydana geldiğini ifade etmek doğru olacaktır.


İnsan sağlığının korunmasının beslenme ile ilişkisi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Beslenme ile insan sağlığının korunması arasında sürekli olarak dengeli bir ilişki olduğunu kabul etmemiz gerekir.

Beslenmesine dikkat eden sürekli olarak taze ve yararlı besinleri vücuduna alan vücudunun vitamin ihtiyacını karşılayan insanlar tansiyon stres gibi birçok hastalığa karşı dirençli olacağından dolayı hastalıklara mücadele etme oranı fazla olduğundan dolayı hastalıklara yakalanmaz ve sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürür.

Ancak beslenmesine dikkat etmeyen bir kişi vücuduna zararlı besinleri alması sonucunda kanser tümör deri hastalıkları göz sağlığı tansiyon stres gibi birçok hastalığa yakalanarak hayatını zor şekillerde devam ettireceğim den dolayı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsan sağlığı elbetteki dengeli ve düzenli beslenmeye almış olduğu besin değerlerinin yüksek olmasına orantılı bir şekilde bağlıdır. Bir insan çok fazla hazır gıdalar hamurlu yiyecekler şekerli yiyecekler ve asitli yiyecekler tercih ettiği zaman ve tükettiği zaman sağlığı bozulabilir ve ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilir. Mevsiminde yetişmiş olan organik meyve ve sebzeler et ve et ürünleri süt ve süt ürünleri Ayrıca vazgeçilmez vitamin kaynaklarından biri olan bakliyatlar beslenmemizde önemli yeri olan sağlığımızı koruyan besinler arasında yer alır. Ayrıca bunun yanında yemek öğünlerine dikkat etmek ve gelişimimiz ve sağlığımız için gerekli olan temel gıdaları tercih etmek sağlığımız için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.