Ders Notları

İnsanı diğer canlılardan ayıran başka hangi özellikler biliyorsunuz? Söyleyiniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi İnsanı diğer canlılardan ayıran başka hangi özellikler biliyorsunuz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanı diğer canlılardan ayıran başka hangi özellikler biliyorsunuz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük özelliği aklıdır. Diğer canlılardan farkı budur ama bu en büyük özelliktir. İnsan aklı sayesinde kendini geliştirir ve daima bu şekilde hareket etmez. Duygularını kontrol edebilir ve hisleri de bu hayat döngüsü şekilde oluşur.


İnsanı diğer canlılardan ayıran başka hangi özellikler biliyorsunuz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Tüm canlılar nefes alıp verir, yer içer ve başka hayatta kalmak için gereksinimlerini yerine getirirler. Ancak insanın bundan farklı olarak aklı ve hisleri vardır. İnsan bu iki büyük özellik sayesinde değişim gösterir, icatlar yapar, kararlar verir ve bu şekilde hayatına devam eder. İnsanoğlu aklı sayesinde bilimi bulmuş, ilerlemiştir. Aynı zamanda akıl sebebi ile savaşlar ve doğa yıkımları da gerçekleştirmiştir. İlahi bir hediye olan bu akıl kullanım amacına göre yarar ve zarar getirir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir insan bir insandan ayıran en temel özelliklerden biri elbette ki düşünce özgürlüğü müdür insanlar farklı yaşam tarzlarına sahip olabilir farklı düşünceleri olabilir veya farklı birçok konuyu savunabilir ler insanları insan yapan elbetteki farklılıklarıdır farklılıklarımız hiçbir zaman fiziki ve maddi olanaklarımız değildir yalnızca manevi duygularımız ve düşünce yapımıdır. Farklı insanlara ya da farklı düşünen insanlara her zaman hoşgörülü ve saygılı olmak gerekir çünkü bizler de onlar gibi farklı düşüncelere farklı olanaklara sahi biz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.