İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir? | Forum Sayfa Cevapları

İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir? sorusunun kısa ve uzun cevabı


İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir? sorusunun kısa cevabı;


Cevap : Kendisini başka insanların yerine koyması insanlara kötülük yapmamızı engeller ve iyilik yapmamızı teşvik eder. Mesela evsiz bir insanı yerinde olmayı hayal ettiğiniz zaman onun çektiği sıkıntıları yaşadığı hayatı hissederiz ve ona yardım ederiz. Mesela düşen bir arkadaşımızı gördüğümüz zaman kendimizi de düşmüş gibi hissedip onun düştüğü zaman ona yardım ederiz. İnsanları yaşadıklarını ve hissettiklerini kendi yerimize koymamıza empati denir.


İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir? sorusunun uzun cevabı;


Cevap :  İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasına empati denir. Empati yaparak yaşadıklarını ve hissettiklerini kendimiz yaşamış gibi hissederiz. Böylelikle ne yaşadıklarını ne hissettiklerini anlarız.  Mesela sınıfta bir arkadaşımız kalemli kaybettiği zaman Sanki bizde kalemimizi kaybetmiş gibi hissedip ona kalemini aramasına yardımcı oluruz, böylelikle arkadaşım da bir faydamız dokunabilir. Empati kurarak aynı zamanda evsiz insanları yerine kendimizi koyarsak evimizin bulunduğuna şükrederiz. İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları aynı zamanda hem o insanlara yardım etmemize teşvik eder hem de Allah’a daha çok yaklaşmamıza ve Allah’a şükür etmemizi sağlar.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

İnsanın kendisini başka insanların yerine koymasının faydaları neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
İnsanın başka insanları kendi yerine koyması çok güzel ve iyi bir şeydir.Bir kişinin başka bir kişiyi kendi yerine koymasına empati denir.Empati gerçekten çok güzel bir şeydir.Mesela empatiye örnek verecek olursak bir kişinin yemek yiyecek parası yok ama başka bir kişinin yemek yiyecek fazlasıyla parası var.Parası çok olan kişinin parası olan az kişiyi kendi yerine koyması gerekir.Empati kurduktan sonra da o kişinin parası olmadığı için üzüldüğünü anlayacaktır ve o kişiye yardım edecektir.İşte empati bu kadar önemli ve güzel bir şey.Siz de artık empatinin değerini ve güzelliğini anladınız bol bol empati kurun.  
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak