Ders Notları

İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları nelerdir?

3. Sınıf Fen Bilimleri İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları, güneş, ay, ateş böceği, ahtapotlar ve bazı balıklar örnek olarak verilebilir.


İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar tarafından yapılmayan, yapısı gereği doğada kendiliğinden ışık yayan ışık kaynakları şunlardır ;

 1. Güneş,
 2. Yıldızlar,
 3. Ateş böceği,
 4. Şimşek,
 5. Yıldırım,
 6. Deniz Anası,
 7. Ateş Böceği,
 8. Bazı mantarlar,
 9. Bazı balıklar

gibi doğal ışık saçan örnekler verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merve dedi ki:

  Yeryüzünde bulunan doğal ışık kaynaklarına örnek olarak Güneş yıldızlar ay Ağustos böcekleri verilebilir. Özellikle vazgeçilmez ısı ve ışık kaynağı olan Güneş oldukça önemli olan bir doğal ışık kaynağı olarak biridir. Güneş battıktan sonra gökyüzünde birinden ay ve yıldızlar da doğal ışık kaynaklarına örnek olarak verilmektedir. İnsanların kendi eli ile yapmış oldukları ve yaşamımızı sürdürmek için kullandığımız yapay ışık kaynaklarına ampul fener sokak lambaları örnek olarak verilebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.