Ders Notları

İnsanları diğer varlıklardan ayıran en belirgin özellikleri araştırarak defterinize yazınız.

5. Sınıf Din Kültürü İnsanları diğer varlıklardan ayıran en belirgin özellikleri araştırarak defterinize yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İnsanların diğer varlıklardan ayıran en belirgin özelliği aklıdır. İnsan aklı ile beraber günümüze kadar var olan teknolojinin gelişmesi yapılan aletler gereçler ve birçok şeyi yüce Allah’ın verdiği akıl ile gerçekleştirmiştir.
İnsanın akıllı bir varlık olmasının sonucunda Yüce Allah Celle celalühü Emir ve yasaklarına uyması gerektiği onun yolunda ilerlemesi güzel ahlaklı olması insanları sevmesi peygamberleri sevmesi ve ibadetlerini yapılması emredilmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanları diğer varlıklardan ayıran en temel özelliklerden biri aklını kullanıyor olması aklı olması iradesiyle elbetteki çalışabilmesi hareket etmesi gibi özellikleri okul söyleyebiliriz. İnsanlar dünyaya akıl sahibi olarak gönderilmiş dardır akıllarıyla çalışabilir okuyabilir hareket edebilir ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler hayvanlar ve bitkiler eve diğer canlılara göre akıl sahibi olarak yaratıldıklarını ederiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.