Ders Notları

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?

4. Sınıf Din Kültürü İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bence bu çok saçma bir inanış. Kendi ellerimizle yaptıklarımız ve istediğimiz zaman kırabildiğimiz şeyler yaratıcı olamaz.
Aksine bir yaratıcının her şeyden güçlü olması gerekirdi. Bu anlayış çok yanlış. Ancak insanlar atalarından böyle gördükleri için ne yazık ki çok az kişi bunun yanlış olduğunu anlamıştır. Ancak İslamiyet’ten geldikten sonra insanlar hatalarını anlamıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insanın kendi elleriyle yapmış olduğu putlara takması doğru bir davranış değildir putperestlik dinimizce yasaklanmıştır bu kara takmak doğru bir inanç değildir çevremize şeyde bir baktığımız zaman ve kendimize sahip olduğumuz güzelliklere ve özelliklerine baktığımız zaman tek ve bir yaratıcı olan Allahu Teala ne kadar hikmetli ve büyük davrandığını ve bize verdiği lütufları görebiliriz tek ve bir yaratıcı olan Allah’a inanmalıyız kur’an-ı Kerim’de de yer alan budur peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin hadisi şeriflerinde bulunan buyrukları bunlardır her zaman Allah’ın birliğine tekliğine inanmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.