İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

4. Sınıf Din Kültürü İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Bence bu çok saçma bir inanış. Kendi ellerimizle yaptıklarımız ve istediğimiz zaman kırabildiğimiz şeyler yaratıcı olamaz.
Aksine bir yaratıcının her şeyden güçlü olması gerekirdi. Bu anlayış çok yanlış. Ancak insanlar atalarından böyle gördükleri için ne yazık ki çok az kişi bunun yanlış olduğunu anlamıştır. Ancak İslamiyet’ten geldikten sonra insanlar hatalarını anlamıştır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İnsanların kendi elleriyle yaptıkları putlara tapmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce bu anlayış doğru mudur? Niçin?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir insanın kendi elleriyle yapmış olduğu putlara takması doğru bir davranış değildir putperestlik dinimizce yasaklanmıştır bu kara takmak doğru bir inanç değildir çevremize şeyde bir baktığımız zaman ve kendimize sahip olduğumuz güzelliklere ve özelliklerine baktığımız zaman tek ve bir yaratıcı olan Allahu Teala ne kadar hikmetli ve büyük davrandığını ve bize verdiği lütufları görebiliriz tek ve bir yaratıcı olan Allah'a inanmalıyız kur'an-ı Kerim'de de yer alan budur peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin hadisi şeriflerinde bulunan buyrukları bunlardır her zaman Allah'ın birliğine tekliğine inanmalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!