Ders Notları

İnsanların ortak ve farklı yönlerini yazınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi İnsanların ortak ve farklı yönlerini yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanların ortak ve farklı yönlerini yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların ortak yönleri Örnek vermek gerekirse vatan sevgisi millet sevgisi ana yasalara saygılı olmaları yazılı olmayan kurallara saygı içerisinde olmaları örnek olarak verilebilir.

İnsanların farklı yönlerini Örnek vermek gerekirse düşüncelerinin farklı olması ten renginin farklı olması göz renginin farklı olması farklı yapılara sahip olması ve farklı kültürlere sahip olması örnek olarak verilebilir.


İnsanların ortak ve farklı yönlerini yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ortak yönler : insanların ortak yönleri Örnek vermek gerekirse beslenme ihtiyaçları barınma ihtiyaçları güvenlik ihtiyaçları toplum içerisinde yaşama ihtiyaçları eşit haklara sahip olmaları sağlık imkanları eğitim imkanları insanların ortak yönleri ne örnek olarak verilebilir.

Farklı yönler : İnsanların farklı yönlerini Örnek vermek gerekirse farklı vücut yapılarına sahip olmaları farklı Saç renklerine sahip olmaları düşüncelerinin farklı olması ekonomik olarak farklılık göstermesi göz renkleri yüz yapısı ve aile yapısı olarak farklı yönlerini örnek verebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanların aynı özellikleri olabileceği gibi farklı özellikleri de olabilmektedir. İnsanların fiziksel özellikleri ve zihinsel özellikleri birbirinden farklı olabilir. Ayrıca insanların düşünceleri ve kültürleri birbirinden farklı olabileceği gibi benzer özellikleri de vardır. İnsanların birbirinden ayrı farklı düşüncelere de olması tamamen doğaldır çünkü aynı toplumda yaşıyor olsak bile farklı düşüncelere sahip olabiliriz bu tamamen insana özgü farklılıklardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.