İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız. | Forum Sayfa Cevapları

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Bilgisayarlar, icat edildikten sonra sadece iş ortamında, iş yerlerinde kullanılırken internetin 1996 yılında yaygınlaşması ve tüm dünya üzerinde ağ ortamı oluşturularak, bilgisayarlar evlerimize girmeye başladı. Bu gün cep telefonlarıyla internet cebimize kadar girmiş durumda, internetin kullanılmasıyla bu gün hayatımızda yeni alışkanlıklar meydana gelmiştir. Bunlar başlıca sosyal medya kullanıcılığı, internet alışverişi, tv kullanım alışkanlığının değiştirilmesi, internet bankacılığının gelişmesi, kitap, gazete, dergi gibi basın organlarının internet üzerinde yayın yapması başlıca farklılıklardır.


İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İnternetin hayatımıza girmesiyle insan hayatında yeni değişiklikler ve yeni alışkanlıklar oluşmaya başlamıştır. Artık insanlar tanıdığı, tanımadığı ünlü veya ünsüz kimselerle sosyal medya üzerinden yazışabiliyor, tanışabiliyor.

Hatta Sosyal medyada tanıştığı birisiyle evlene biliyorlar. Evden çıkmadan istediği ürünü satın alabiliyor,sanal marketler sayesinde evden çıkmadan ev ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

Arabada, otobüste herhangi bir yolculuk esnasında izlemek istediği bir diziyi, filmi hatta tuttuğu takımın maçını dahi izleyebiliyorlar. Kullandığı telefonun hafızasını doldurmadan sevdiği sanatçının yeni çıkan albümünü para vermeden istediği gibi, müzik programlarından anında dinlemeye fırsatını bulmaktayız.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızda meydana gelen değişiklikleri araştırınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!