İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Bu gün insanların istedikleri anda elde etmek istedikleri bilgiyi bir tuşla çok kolay bir şekilde ulaştıkları internet ağı ilk olarak amerikanın askeri haberleşme amacıyla planlayarak ortaya çıkan ve zamanla bu gün ki halini alan bir ağ sistemidir.


İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İnternetin ortaya çıkışı askeri ihtiyaçların gereksinimiyle ortaya çıkmış bir sistemdir. ABD  1960’lı yılların başında Sovyetler sscvnin aralarında rekabetin ve gerilimin sürekli artmasından dolayı olası bir nükleer savaş sırasında güvenli olarak askeri haberleşmeyi sağlamak için bilgisayar ağı geliştirmek amacıyla bir proje oluşturmuşlardır. Bu proje internetin gelişmesinde ilk adım olarak bilinmektedir.

1969 yılında ABD savunma bakanlığı ARPANET adıyla bilgisayarlar arası ağ iletişimi başlatılmıştır. 1973 yılında ARPANET ağına İngiltere ve Norveç’ten iki üniversite bağlanmış bu olay küresel anlamda ilk bağlantı olarak bilinmektedir. Daha sonra bu sistem ikiye bölünmüş, bir tanesi MİL-NET  diğeri ise ARPA-NET olarak devam etmiştir. Sonra bu iki ağ arasında iletişim kopukluğunu önlemek için internet protokolleri kurulmaya başlanmış oda bugun kullandığımız (IP) terimini oluşturmuştur. 90’lı yıllarda soğuk savaş sona erdikten sonra piyasaya sürülen yazılımlar ve onu tamamlayan unsurların gelişimi ile internet, gelişmeye ve kullanma yaygınlaşması başlamıştır. 1996 yılından itibaren internet kişi yada işletmelerin herhangi bir kurumuna ait olmadan isteyen kişinin istediği yerden başlanabildiği bir ağ sistemine dönüşmüştür.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İnternet nasıl icat edilmiş olabilir? Tahminlerinizi açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!