İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :İnternet ağı yaşamımızın günlük vazgeçilmez bir parçası durumundadır. İnternet sayesinde, her işimizi halletmemiz kolaylığını sağlar. İnternet sayesinde oyun oynayabilir, para kazanabilir, ödevler ve araştırma yapmak için kullanılabilir.

Ssanal market ve ünlü giyim sitelerinden alışveriş yapılabilir. Sosyal medya ağı üzerinden yeni arkadaşlıklar kurulabilir. Sevdiğiniz sanatçının yeni çıkan albümünü dinleme imkanı bulabilirsiniz.


İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :İnternetin yaygın olarak kullanılması 1996 yılından itibaren kişisel bilgisayarlara ağların bağlanmasıyla hayatımızın bir parçası olmuştur. Günümüzde internetsiz bir hayat düşünülememektedir. İnternet ağları telefonlardan bilgisayarlara bilgisayardan tvlere kadar tüm cihazların üzerinde ağ olarak bağlı durumdadır. İnterneti gerekli haber  bilgileri almak için çevredeki insanlarla iletişime geçebilmek için sosyal medya kullanarak, kullanmaktayım.

Online oyunlarda internet kullanırım. İnternet üzerinden popüler alışveriş mağazalarından istediğim beğendiğim ürünleri alabilirim.Banka işlemlerini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirim. Youtube gibi programlar sayesinde istediğim bir sanatçının klibini veya yeni çıkan parçasını dinleyebilirim. Sinema ve dizi izlemek için, netfix gibi paket yayıncılardan istediğim yerde istediğim zamanda beğendiğim filmleri izleme olanağını yakalarım.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İnterneti hangi amaçlarla kullanıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!