İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız. | Forum Sayfa Cevapları

İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İnternetin birçok yararı ve zararı olduğunu ifade etmek gerekmektedir internet bizlerin İnsanlarla iletişim kurmamızı sağlar ödevlerimizi ve Araştırmanızı yapmamızı sağlar ve birçok konuda bizlere kısa sürede bilgiye ulaşmamızı sağlamaktadır.

İnternetin zararları ise gözlerimize var olan fazla kullanımla bozulmalara neden olmaktadır. Ayrıca var olan radyoaktif Dalgalar ile beraber vücut yapısında hasarlara neden olmakta ve kişisel gizliliğinin engellenmesini ve tehlike oluşturmaktadır.


İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzün teknolojinin gelişmesi ile beraber var olan teknolojilerle adapte olan internet hayatımızda birçok kolaylık sağladığı gibi yani yararları olduğu gibi zararları da olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

İnternetin yararlarına örnekler vermek gerekirse günlük hayatta var olan iletişiminizi Katkı sağlamak daha var olan araştırmaların en kısa sürede yapılarak doğru bilgiye elde etmemizi sağlamak da insanlarla iletişimimizi sağlamakta ve birçok veriyi kolay bir şekilde elde ederek günlük hayatımızda kullanmaya ve var olan dünya konuları ve ülkemiz onları hakkında bilgiler elde etmenizi sağlamaktadır.

İnternet’in zararlarını örnekler vermek gerekirse hayatımızda var olan içsel Yani biz de özel olan bilgilerin internet ortamına yayılması tehlikesi doğmaktadır.  Ayrıca çeşitli Siteler nedeniyle yanlış bilgi elde etmenize neden olmakta bilgi karmaşası ortaya çıkmakta ve var olan dalgalar nedeniyle vücudumuzda çeşitli hasarlar ve kansere yol açtığı bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

İnternetin yararları ve zararları nelerdir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!