Ders Notları

Isı yalıtım malzemeleri ısı alışverişini engellediği için binalarımızın ısısı kış aylarında ve yaz aylarında nasıl olur?

6. Sınıf Fen Bilimleri Isı yalıtım malzemeleri ısı alışverişini engellediği için binalarımızın ısısı kış aylarında ve yaz aylarında nasıl olur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Isı yalıtım malzemeleri ısı alışverişini engellediği için binalarımızın ısısı kış aylarında ve yaz aylarında nasıl olur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaz aylarında serin olur, kış aylarında sıcak olur.


Isı yalıtım malzemeleri ısı alışverişini engellediği için binalarımızın ısısı kış aylarında ve yaz aylarında nasıl olur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Isı yalıtım malzemeleri ısı alışverişini engellediği için binalarımızın ısısı Yaz aylarında serin olur, kış aylarında sıcak olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Isı yalıtımı sayesinde yazın ve kışın sıcak soğuk alışverişine binamıza ve oturduğumuz yerleri sağlarız. Isı yalıtımı enerji tasarrufu için tasarlanmıştır. Isı yalıtımı elbette ki enerjinin tasarruflu kullanmasına yardımcı olur. Dış cephe yapılan ısı yalıtım sistemi ile elektrik gibi doğal bir enerjiden tasarruf ederiz. Isı yalıtımı kullanılması gereken genel bir yapıdır. Isı yalıtımına günlük hayatımızda yapmış olduğumuz birçok binalarda görebilmekteyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.