Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir? | Forum Sayfa Cevapları

Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Çevre kirliliğine neden olan sorunlardan biri de ışık kirliliğidir. İnsanların dikkatsizliği, bilgisizliği ve hatalarından dolayı oluşan bu ışık kirliliği bizlere zarar verdiği gibi diğer canlılara da zarar verir. Bunları önlemek için bize düşen görevler gereksiz yere ışık kaynaklarını israf etmemeliyiz. Eden kişilere de uyarıda bulunmalıyız.


Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde günden güne artmakta olan bu çevre kirliliğinin içindeki sorunlardan biri de ışık kirliliğidir. Işık kaynakları teknoloji ile gelişme gösterip farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Gerekli gereksiz bu kaynakların fazlalıkları ve kullanılması ışık kirliliğini de oluşturmaktadır. Işık kirliliğinin sebeplerinden biri insanların dikkatsizlikleri, bilinçsizlikleri sonucunda oluşan kirliliktir. Evlerde kullanmadığımız lambaları açmamamız gerekir. Yapılan sokak ışıklandırmaları fazla olmadan yerine göre yapılması gerekir. Ayrıca bu konuda bize düşen en büyük görev bu hataları yapmamamız ve yapanı gördüğümüz zamanda uyarmamız gerekir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Işık kirliliğini azaltmak için üzerimize düşen görevler nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak