Ders Notları

Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini araştırınız.

6. Sınıf Fen Bilimleri Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerine, başta solum hastalıkları olmak üzere kanser gibi bir çok hastalığa neden olmaktadır.

Havayı kirletmekte çevrede var olan iklimi olumsuz olarak etkilemektedir. Ayrıca sera gazı salımını arttırdığı için küresel ısınmaya neden olmaktadır.


Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Maddeler halinde Isınma amaçlı kullanılan yakıtların insan ve çevre üzerindeki olumsuz etkileri şunlardır ;

  1. Çevre kirliliği,
  2. Küresel ısınma,
  3. İklim değişikliği,
  4. Hastalıklar

örnek olarak verilebilir. 


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Isınma amaçlı kullandığımız doğalgaz kalorifer sobalar klimalar ve elektrikli sobaların doğaya vermiş olduğu olumsuz etkilerin başında elbette küresel ısınma çevre kirliliği ve hava kirliliği örnek olarak verilebilmektedir. Örneğin sobaların yapımında kullanılan odun ve kömür lerin çevreyi ciddi şekilde kirlettiğini ve havanın dedi şekilde kile ne bildiğini görebilmekteyiz doğalgaz ve kaloriferlerin oldu karbondioksit gazı da çevreyi kirletmektedir Ayrıca klimaları çok uzun süre kullanılması hadi malların yaymış olduğu asıl sebebi ile çevre ve küresel ısınma meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.