Ders Notları

İskelet sistemine sahip olmasaydık ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdik?

6. Sınıf Fen Bilimleri İskelet sistemine sahip olmasaydık ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdik? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İskelet sistemine sahip olmasaydık ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdik? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İskelet sistemine sahip olmasaydık günlük hayatta yaptığımız  neredeyse hiçbir şeyi yapamazdık.

Kendimizi sabit tutamaz, koşma, yürüme, el  ayak hareketleri gibi hiçbir şeyi düzgün gerçekleştiremez, sünger gibi olurduk. Buda hayatımızın çok değişmesi ve bazı işlerin imkansız olması manasına gelir.


İskelet sistemine sahip olmasaydık ne gibi sorunlarla karşılaşabilirdik?  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanın iskelet sistemi onun ayakta olmasını ve düzgün bir şekilde hareket etmesini sağlar. Eğer iskelet sistemimiz olmasa el ayak ve vücudumuzu rahat hareket ettiremez , yapmak istediğimiz şeyleri rahat yapamaz hatta bazı şeyleri hiç yapamazdık.

Boynumuzu ve vücudumuzu sabit tutamazdık. Hamur gibi yumuşak bir yapıya sahip olurduk. Günlük hayatta birçok işimizi yapamazdık. İskelet sistemimiz sayesinde ayakta durabiliyor ve tutma, yürüme gibi hareketleri kolaylıkla yapıyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İskelet sistemi elbetteki iç organlarımızı koruyan kaslarımıza şekil veren ve kemiklerimizin de beraber Burcu domuzu şeklini oluşturan bir yapıdir. İskelet sistemi olmasaydı elbette ki birçok zorlukla karşı karşıya kalabilir . Vücudumuzun herhangi bir darbe geldiği zaman iskele sayesinde iç organlarımız korunur iskelet olmasaydı vücudumuzda genel yapısına sahip olmazdı.İskeletimiz solunum sistemi dolaşım sistemi ve sindirim sistemi gibi birçok sistemi yardımcı olan ek bir yapıdır Ayrıca iskeletimizi korumak ve sağlığını desteklemek için dengeli ve düzenli beslenmeli ve spor yapmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.