Ders Notları

İslam dini can, akıl, mal, nesil ve din emniyetine niçin önem verir? Belirtiniz.

8. Sınıf Din Kültürü İslam dini can, akıl, mal, nesil ve din emniyetine niçin önem verir? Belirtiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İslam dini can, akıl, mal, nesil ve din emniyetine niçin önem verir? Belirtiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İslam dininin can , akıl, mal, nesil ve din emniyeti‘ne önem vermesini sebebi güven içinde bir yaşamın ancak bu şekilde mümkün olduğu ve insanların huzur içinde olmasının temel şartları buna bağlı olduğu içindir.


İslam dini can, akıl, mal, nesil ve din emniyetine niçin önem verir? Belirtiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanlar için canı, aklı, malı , nesli  ve dini en önemli unsurlarındandır. İnsanlar bu sayılan konularda güven içerisinde olmak isterler. Ben içerisinde oldukları zaman huzurlu bir hayatları olur. İnsan, canı konusunda emniyette olunca rahat eder. Akli ve mali da kişi için önemlidir kendini güvenceye alması bunlar iledir. İnsanın evlatları da canı gibi kıymetlidir. Bu kadar insan için değerli olan kavramlar emniyette olması  değerli olunca ,İslam dini de bu kavramların emniyetine çok önem vermiştir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İslam dini elbetteki insanlara güzel ahlak ve temel olan davranışlar yönelmeyi sağlamaktadır. Temizliği yardımsever diye saygıyı sevgiyi ve dolanırsa kimsede ilişkileri her zaman bizlere emreder. Bu da elbette ki ve bedensel temizleyiniz ve güvenliğiniz için gerekli olan tüm kuralları barındırmaktadır. İslam dininin yardımlaşmaya da büyük önem vermektedir bir toplumda yardımlar onun olması elbette ki toplumdaki diğer sahiplerin düzeltilmesine peki bu da elbette ki toplum içerisindeki düzene koruyabilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.