Ders Notları

İslam dini kumar oynamayı niçin yasaklamıştır? Açıklayınız.

6. Sınıf Din Kültürü İslam dini kumar oynamayı niçin yasaklamıştır? Açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Kumar oynamak mal kaybına, ailelerin çökmesine ve insanların hırs yaparak gasp, hırsızlık , alkol gibi birçok kötü alışkanlığa girmesine neden olur. İslam dini insanı korumak için kumarı yasaklamıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İslam dininde kumar yasaklanmıştır çünkü kumar oynamak insanların birbirine zararlı davranışlarda bulunması da sebep olabilir. Kumar kullandığımız zaman malımızı kaybedebiliriz. Onlar oynadığımız zaman sevdiklerinizden uzak alabiliriz kumar oynadın mı zaman her zaman birbirimizle iyi anlaşma yız birbirimize çeşitli tartışmalar orada ya çıkabilirim ailemizin getirildi ve ailemizi harcayacağımız geliri kovara koyduğumuz zaman ailemizin ol sorunu ve aile birliğinde zedelenmiş oluruz onlar yanlış bir kötü alışkanlıktır Ömer gibi iyi kötü alışkanlıklardan uzak durmalıyız sosyal hayattan bizi uzak tutan kumar alışkanlığından İslam dininin ya sakladığın da söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.