Ders Notları

İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi ekollerin adlarını öğrenerek defterinize yazınız.

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi ekollerin adlarını öğrenerek defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi ekollerin adlarını öğrenerek defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi olarak bir çok ekollerin  olduğunu ifade edebiliriz.  Maturidilik, Eş’arilik, İmamiyye, Haricilik, Mutezile Şafiilik, Hanefilik, Hanbelilik, Malikilik, Caferilik olarak örnek verilebilir.


İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi ekollerin adlarını öğrenerek defterinize yazınız.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İslam dünyasında yaygın olan itikadi ve fıkhi mezhepler ile tasavvufi ekollerin adlarını şunlardır ;

İtikadi mezhepler: Maturidilik, Eş’arilik, İmamiyye, Haricilik, Mutezile

Fıkhi Mezhepler: Şafiilik, Hanefilik, Hanbelilik, Malikilik, Caferilik


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Din kültürü ders kitabımızdaki yer alan dini bilgiler mezhepler itikadi bilgiler e temel İslami şartları ve imanın şartlarını öğrenerek çeşitli bilgiler edinmek hayatımız boyunca biz Müslümanların sahip olacağı dini eğitimi bize sunar. Müslümanlar çeşitli mezheplere sahip olabilirler. Yalnız İslamın ve imanın şartları değişmez ülkeler olarak bilinmektedir. Din kültürü ders kitabı muzda bulunan bu konuyu araştırırken vermiş olduğunuz kısa öz ve anlaşılır bilgiler sayesinde ödevimi doğru bir şekilde yapabildim. Çok teşekkür etmek isterim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.