Ders Notları

İşlerimize başlarken eûzü besmele çekmenin bize sağladığı faydalar nelerdir? Söyleyiniz.

4. Sınıf Din Kültürü İşlerimize başlarken eûzü besmele çekmenin bize sağladığı faydalar nelerdir? Söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İşlerimize başlarken eûzü besmele çekmenin bize sağladığı faydalar büyüktür. İşlerimize başlarken eûzü besmele ile başladığımızda Yüce Allah c.c.’ın yardımıyla başladığımız için işlerimizde kazalardan ve belalarından korunmuş olacağız.
İşlerimiz bu sayede hayırlı bir şekilde ilerlemektedir. Kazalardan, belalardan korunmak için, hayırlı kazançlar için, doğru yolda ilermek için, güzel bir yaşam için işlerimize her zaman euzu besmele çekerek başlamalıyız. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir işe başladığımız zaman hayırla bitmesini istiyorsan öncelikle euzu besmele çekmeliyiz bir için hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayan euzu besmele günlük hayatımızda her alanda kullanılmalıdır çeşitli işlere başlarken işlerimizi haliyle bitirmek istiyorsak ve faydalı bir sonuca ulaşmasını istiyorsak besmele çekmek oldukça önemlidir besmele Müslümanın düğünde olmalıdır ibadet ettiği zaman iş yaptığı zaman bir yere gittiği zaman yardım ettiği zaman veya herhangi bir çok durumda besmele çekmek oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.