“İşleyen demir ışıldar.” atasözünden anladıklarınızı açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

1. Sınıf Türkçe Kitabı “İşleyen demir ışıldar.” atasözünden anladıklarınızı açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


““İşleyen demir ışıldar.” atasözünden anladıklarınızı açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bu atasözünden anladığım çalışmanın başarıya götüreceğidir. Hareketli ve çalışkan insanlar hem sağlıklı olurlar hem de başarılı olurlar.


““İşleyen demir ışıldar.” atasözünden anladıklarınızı açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Hayatımızda bir şeyleri elde etmenin yolu çalışmaktan geçmektedir. Bir insan ne kadar becerikli olursa olsun çalışıp çabalamadıkça başarı elde edemez.

Ünlü doktorlara ünlü ressamlara veya profesörlere baktığımız zaman kendi becerileri var olmasına rağmen çok çalışarak o günlere gelmişlerdir.

Yine bir başka yönden bakarsak bir insanın sağlıklı olması için hareket etmesi gerekir. Hareket etmek ya da spor yapmak bizleri hem sağlıklı hem de zinde tutacaktır.

Bu yüzden hem sağlığımız için hem de başarılı olmak için çalışmamız gerekir. Ve gerçekten çok çalışırsak bir demirin ışıldadığı gibi ışıldarız. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“İşleyen demir ışıldar.” atasözünden anladıklarınızı açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Her zaman çalışkanlığı tembelliğin kötü olduğunu ve çalışkanların her zaman başarıyı ve güzelliği elde ettikleri bir atasözü olan ışıldayan Demir paslanmaz atasözünde her zaman arı gibi çalışmanın boş durmamanın ve boş durdukça zarara uğradığımızı ve zamanımızı boşa harcadığımızı anlatan bir atasözü olduğunu söyleyebiliriz özellikle biz öğrencileri örnek vermek istersek derslerimizde güzel bir şekilde çalışırsak ders programımızı düzgün bir şekilde yaparak okula gidersek okul kurallarına uyarsak öğretmenimizi can kulağıyla dinlersek elbette ki çalışkan bir öğrenci olabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!