Ders Notları

“İstediğimi yapar, istediğimi söyler, istediğim gibi davranırım.” diyen kişilere bu davranışlarının yanlış olduğunu nasıl anlatırsınız?

7. Sınıf Türkçe “İstediğimi yapar, istediğimi söyler, istediğim gibi davranırım.” diyen kişilere bu davranışlarının yanlış olduğunu nasıl anlatırsınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İstediğimi yapar, istediğimi söyler, istediğim gibi davranırım.” diyen kişilere bu davranışlarının yanlış olduğunu nasıl anlatırsınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Istediğimi yapar istediğimi söyler istediğim gibi davranırım diyen kişiler Hayat içerisinde sürekli olarak yalnız kalır ve sürekli olarak sıkıntı çekeceklerini ifade edebiliriz.

Bu kişilere davranışlarının yanlış olduğunu ifade etmek gerekirse çevresinde var olan Yalnızlığa sözlerindeki var olan siteme kırıcı sözlerine örnek vererek Onun bu kötü davranışını örneklendirerek yanlış yaptığını söyleyebiliriz.


“İstediğimi yapar, istediğimi söyler, istediğim gibi davranırım.” diyen kişilere bu davranışlarının yanlış olduğunu nasıl anlatırsınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Istediğimi yapar istediğimi söyler istediğim gibi davranırım diyen kişilerin yanlış olduğu davranışları ifade etmek için ilk olarak güzel bir şekilde onun Bu yaptıklarının doğru olmadığını insanların tek bir şekilde hayatlarını devam ettire mediğini ve topluma uyum sağlayarak başkalarının fikirlere saygı duyması gerektiğini ifade ederek ona bu yanlış davranışlarını ifade etmemiz doğru olacaktır.

İşte bu nedenle sürekli olarak kendi bildiğini yapan kişiler Hayat içerisinde Yalnız kalacağın dan dolayı zarar görür ve hayatına devam ettirmek için bir çok zorluklar çekeceğini ifade etmek doğru olacaktır.

Sonuç olarak istediğimi yapar istediğimi söyler istediğim gibi davranırım diyen kişileri toplum içerisindeki var olan yardımlaşma ve dayanışma örneklerini fikir Alış verişini ve aile yapısı gibi birçok yapıyor örnek göstererek fikirlerin en iyisini seçtikleri zammı ne kadar yarar gördüklerini göstererek ona bu hatasının yanlış olduğunu ve davranışlarından vazgeçmesi gerektiğini öğretebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İstediğimi yapar istediğimi söyler istediğim gibi davranırım diyen bir insan tamamıyla bencillik ve kibir duygularını kendine aşılanmış olur. Bir insan istediği gibi davranamaz. Davranışları ahla uygun terbiyem izin gerekliliği olan ve insanlara karşı sorumluluklarımızı kendimize karşı bilinçli olmamızın örneği ve şekli olmalıdır. İstediğimiz gibi konuşup istediğimiz gibi hareket ettiğimiz zaman karşımızdaki insanlara önyargılı yaklaşmış olabiliriz veya karşımızdaki insanları kalbini kırabiliriz. Bir toplum içerisinde yaşıyorsak o topluma uygun hareket etmeli ve insanlarla ilişkilerimizde dikkat etmeliyiz. Üsluplu bir şekilde konuşmak ve karşımızdaki insanlarla iyi diyalog kurmak istiyorsan saygılı ve hoşgörülü olmayı da unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.