Ders Notları

İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz. sorusunun kısa ve uzun cevabı


İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz. uzun cevabı ;


Cevap: İstek ve ihtiyaçlarımız arasındaki farklar şöyle anlatabiliriz. İhtiyaçlarımız bize lazım olanlardır. İhtiyaçlarımız olmadan hayatımızı sürdüremeyiz ama isteklerimiz olmadan da hayatımızı sürebiliriz. İhtiyaçlarımızdan birkaç örnek verecek olursak ayakkabı, elbise, yemek ve ev gibi ihtiyaçlarımıza örnektir. İsteklerimize örnek verecek olursak çikolata, oyuncak veya bizde olan bize yeten bir ihtiyacımızdan fazlasını istemek isteklerimizi örnektir.


İstek ve ihtiyaç arasındaki farkı söyleyiniz. sorusunun kısa cevabı ;


Cevap: istek ve ihtiyaçlarımızın arasındaki farklar isteklerimizin hayatımızda olsa da olmasa da bize hiçbir şey katmaması ama ihtiyaçlarımızın her zaman olması gerekmektedir


2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları ATA Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Temel ihtiyaçlarımız yaşamımızı sürdürmek için gereklidir öncelikle ihtiyaçlarımızı almalı daha sonra eğer maddi olanaklarımız varsa isteklerimize yönelmeliyiz. Temel ihtiyaçlarımız barınma beslenme sağlık eğitim gibi birçok ihtiyaçtır.Market veya pazara gittiğimiz zaman öncelik ve meyve sebze bakliyat ve mutfak ihtiyaçlarını karşılarız.daha sonra aile bütçemize uygun ise istediğimiz herhangi bir çikolata çerez ve abur cubur gibi birçok ürünleri tercih edebiliriz eğer bunları alacak durumumuz yoksa buna elverişli bir zamanda bunları tercih etmeliyiz ayrıca isteklerimizi çok fazla olumsuz bir şekilde almak aile bütçemize zarar verebilir eğer çok istediğimiz bir isteğiniz varsa harçlık larımızı biriktirip bunları alabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.