Ders Notları

İstek ve ihtiyaçlarınızı karşılarken aile bütçenizi korumak için neler yapıyorsunuz?

3. Sınıf Hayat Bilgisi İstek ve ihtiyaçlarınızı karşılarken aile bütçenizi korumak için neler yapıyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
İstek ve ihtiyaçlarınızı karşılarken aile bütçenizi korumak için ilk olarak benim için önemli olan ihtiyaçları alırım. Bunların başında benim okul ile ilgili olan malzemeleri alırım.
Genel olarak ihtiyaçlarım karşılandıktan sonra ve ev giderleri tamamlandıktan sonra kalan bir miktar kalırsa aileme isteklerim hakkında bilgi alabilirim. Yoksa isteklerim için temel ihtiyaçlarımızın alınmaması bizlerin hayatının eksik kalması ve zarar görmemize neden olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İstek ve ihtiyaçlarımızı karşılaştırdı ne zaman öncelikle aile bütçesinin ne kadar olduğuna dikkat ederek alışverişimizi yapmalıyız isteklerimize ihtiyaçlarımızı aldıktan sonra yer vermeliyiz ihtiyaçlarımız genel yaşanmaz için gereklidir örneğin beslenme eğitimi sağlık yiyecek içecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra elbette ki aile bütçemize düşünerek isteklerimize yer ayırabiliriz çok fazla isteklerimize yer ayırarak ihtiyaçlarımızı Arife dememeliyiz insanlar her zaman tutumlu olmayı bilmeli ve her zaman evdeki paradan bile getirilmeli ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra her zaman toplu bir şekilde sağlamalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.