İstiklâl Marşı’mızı söylerken siz hangi duyguları hissediyorsunuz?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi İstiklâl Marşı’mızı söylerken siz hangi duyguları hissediyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İstiklâl Marşı’mızı söylerken siz hangi duyguları hissediyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : İstiklal Marşı’nı söylerken Ben gururlanıyor um Bu vatanda yaşamaktan Türk milletinin bir evladı olmaktan bu cennet vatanı şehit olan ecdadımıza anmaktan mutluluk duyuyor ve duygulanıyorum.


İstiklâl Marşı’mızı söylerken siz hangi duyguları hissediyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İstiklal Marşı’mız şehitlerimizin vatan uğruna can verdiği Kurtuluş Savaşı’mızın Bağımsızlığımızın varoluş savaşımızın tarihi kahramanlıklarla dolu olan bu aziz Türk milletinin en karanlık döneminde yazılmış Bir Haykırış şiiridir. Türk olan milli benliğini olan her Türk ferti İstiklal Marşı’nı duyduğunda göğsü kabarır kurulanır Türk olduğu için mutlu olur Aziz şehitlerimizi düşünür Vatanına ve milletine olan bağlılığını ruhunun için de hisseder o karanlık günleri düşündüğünde gözleri dolar. ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye haykırır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/istiklal-marsimizi-soylerken-siz-hangi-duygulari-hissediyorsunuz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İstiklâl Marşı’mızı söylerken siz hangi duyguları hissediyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
İstiklal marşı bize birçok duyguyu çağrıştıran ve milli mücadeleci en güzel şekilde anlatan bir şiirdir. İstiklal Marşı'nı okudu mu zaman gururla mamız gerekir. İstiklal marşı Kurtuluş Savaşı'nda verilenbaşarının Türk milletinin vatanına bağlılığını ve sevgisini en güzel şekilde anlatmıştır.İstiklal marşı'nı saygılı bir şekilde dinlemeliyiz.İstiklal Marşı'nın 10 kıtasında yer alan ve Türk milletine anlatan bu vatan için verilen şehitleri ve gazileri bu kutsal toprağa korumamız gerektiği vurgulanmaktadır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!