İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a bir mektup yazınız.


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a bir mektup yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a bir mektup yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Sayın milli şairimiz öncelikle selam eder o ellerinizi öperim, İstiklâl marşı nı her okuyuşumda her duyduğumda gögsüm kabarır gururlanırım bu kadar duygulu bu kadar dile gelen sözler i bu kadar güzel yazıya döke bilmek büyük bir şair olduğunuzu gösteriyor bize,sizde ki bu ruh bu millet aşkı bu vatan sevgisi bu iman gücü şiirlerinize motif motif işlenmiş sizin şiirlerini okuyup ta gururlanmayan bir Türk evladı yoktur. Sizin gibi bir şairimiz olduğu için gurur duyuyorum önünüzde saygıyla eğilir size minnetlerimi sunarım, yattığınız yer nur mekanınız cennet olsun.


İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a bir mektup yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Milletimiz adına size çok teşekkür ederim. Şiirleriniz le, toplumun sesi oldunuz. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Yazdığınız İstiklal Marşı milletimizi aydınlattı. İstiklal Marşını her okuduğumda  gururlanıyorum ve siz aklıma geliyorsunuz. Siz ülkemizin en önemli şairisiniz. Herkes sizin gibi vatansever bir kişi olsa… Vatansever olduğunuz yazdığınız marştan belli oluyor.

Şiirleriniz de çok güzel insanı kendinden alıyor. Yazdığınız İstiklal Marşı inanılmaz duygu yüklü ve kişiyi heyecanlandıran bir marş ve büyük bir coşku ve heyecan yaratıyor. Türk Milletine çok büyük bir armağan verdiniz. Bizim için çok önemli bir şairsiniz.  Siz bizim vatan şairimiz siniz. Bize böyle güzel duygular yaşama fırsatı verdiğiniz için size minnettarız.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/istiklal-marsimizin-yazari-mehmet-akif-ersoya-bir-mektup-yaziniz html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a bir mektup yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Türk edebiyatı ve Türk tarihinin başarılı yazarlarından biri olan ve İstiklal marşı'mızın yazarı olan Mehmet Akif Ersoy'un minnet ve saygıyla anıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Türk milletinin bağımsızlığını en güzel şekilde ifade eden İstiklal marşı'nı 10 kıta şeklinde yazmıştır. Mehmet Akif Ersoy vatan sevgisi ve bağlılığı ile birinden bir şairdir. İstiklal marşı'nı her kıtasında ülkemizin vermiş olduğu milli mücadele milletimizin vatana duyduğu sevgi ve Kurtuluş Savaşı'nda gösterilmiş olan en güzel mücadele örneği en güzel şekilde ifade edilmiştir. İstiklal marşı'nı okuduğumuz zaman al yıldızlı al bayrağımız göklerde dalgalanır ve bağımsızlığımız en güzel şekilde ifade edilir.  
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!