Ders Notları

İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın; günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın ayetin vermek istediği mesaj nedir?

8. Sınıf Din Kültürü İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın; günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın ayetin vermek istediği mesaj nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yukarıdaki ayetteki mesaj; insanların birbirlerine iyilik etmeleri, iyilik konusunda birbirlerini teşvik etmeleri , iyilik konusunda yardımlaşmaları, hayır yapmaları, kötülükten sakınmaları ve kötülük işlemek konusunda birbirlerine yardımcı olmamalarıdır.
İnsanların birbirlerini kötülüğe teşvik etmeleri ve kendine fikir danışan insana kötülükle karşılık vermesini öğütlemesi ne kadar çirkin bir şeydir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir müslüman her zaman yardımlaşma ve dayanışmayı Özen göstermelidir güzel ahlak üzerine kurulu bir hayatı olmalıdır kötü günahlardan kendini alı koymalıdır her zaman görevlerinin ve sorumluluklarının farkında olarak yaşamalıdır temizliğine dikkat etmelidir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin izinde gidecek ve hadis-i şeriflerinde uyacak bir davranışı olmalıdır Bir müslüman kendini kötülüklerden ve günahlardan uzak tutmalıdır kim beslemek zorlaştırmak nefret etmek haset etmek elbette ki doğru bir davranış değildir her zaman iyilik güzelliği saygı ve sabır en güzel ahlak için söylenebilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.