İyilik ve yardım ne demektir?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı İyilik ve yardım ne demektir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İyilik ve yardım ne demektir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İyilik bir kişiye veya bir canlıya karşılık beklemeden yapılan yardım ve benzeri her şeydir. Yardımda aynı şekilde bir kişiye veya canlıya her hangi bir konuda destek olmak veya iş yükünü hafifletmektir.


“İyilik ve yardım ne demektir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İyilik ve yardımlarda bulunmak her bireyin yapması gereken davranışların başında gelmektedir. İyilik ve yardımlarda bulunmak insanlara manevi olarak huzur verir. İnsanların hayatını kolaylaştırmak destek olmak insanlar arasında manevi bir dayanışma oluşmasını sağlar. İyilik ve yardım gibi davranışlar toplumsal olarak ta gelişmemizi ve gücümüzü arttırmaktadır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

İyilik ve yardım ne demektir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
İyilik ve yardım birbirine benzer kelimelerdir yardım ettiğimiz zaman bir insanın sevgiyle yardım ederiz karşılıksız bir şekilde insanlara yardım etmek bizim iyilik duygularımızı canlandırır iyilik yapmak toplumdaki huzuru güvenini ve mutluluğu arttırır iyilikle beraber insanlar çok mutlu olur özellikle yardımlaşma ve dayanışma söz konusu olduğu zaman iyi insanlar her zaman yardımlarda bulunurlar bu da bizim kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!