Ders Notları

İyonların, bilimsel alanlarda yapmış oldukları çalışmalar, onların nasıl bir uygarlık olduğunu gösterir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı İyonların, bilimsel alanlarda yapmış oldukları çalışmalar, onların nasıl bir uygarlık olduğunu gösterir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“İyonların, bilimsel alanlarda yapmış oldukları çalışmalar, onların nasıl bir uygarlık olduğunu gösterir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İyonların, bilimsel alanlarda yapmış oldukları çalışmalar onların bilime önem verdiğini ve akıllı bir uygarlık olduğunu göstermektedir.


“İyonların, bilimsel alanlarda yapmış oldukları çalışmalar, onların nasıl bir uygarlık olduğunu gösterir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İyonlar Anadolu topraklarında yaşamış Büyük Menderes ırmağı ile İzmir arasında kurulmuş olan bir uygarlıktır.

Çok tanrılı bir dine inanır şehir devletinde yaşar, koloniciliğe önem verir ticaretinde gelişmiş, felsefe tıp tarih ve edebiyat gibi alanlarda gelişmiş sanat ve bilim için büyük bir yer tutmaktadırlar. Hatta mimaride “İyon Nizamı”‘ nı geliştirmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabımızda yer alan bilgilere baktığımız zaman iyonların bilimsel alanda yapmış oldukları yenilikler onların aklınızdaki ve bilim ve çok önem verdiklerini yukarıdaki bilgi ve cevaplarla ayrıca tarih boyunca yaptıklarında örnek olarak alabiliriz. Sosyal bilgiler dersi verdiğiniz bilgi ve cevapları için çok teşekkür ederim sizler sayesinde 5 sınıfa geçtiğim günden itibaren tüm derslerimde birçok bilgiye ulaşıyorum verdiğiniz bilgi ve cevapları sayesinde her zaman ödevlerimi çok güzel bir şekilde tamamlıyorum ödevlerimi severek sizler sayesinde tamamlıyorum sizlerle beraber ödev yapmak çok güzel bu konuların birlikte yaptığımız zaman ödevlerimi daha iyi bir şekilde alınıyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.