Ders Notları

Kader inancını yanlış anlayan, yaşadığı olumsuzlukların sorumlusu olarak kaderi gören bir insanın tepkilerini ele alan doğaçlama bir drama çalışması yapınız. 

8. Sınıf Din Kültürü Kader inancını yanlış anlayan, yaşadığı olumsuzlukların sorumlusu olarak kaderi gören bir insanın tepkilerini ele alan doğaçlama bir drama çalışması yapınız.  konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mert, bugün çok uykusuz olduğu halde geç kaldığı için arabanın yolunu tuttu. İşe biraz geç kaldığı için kırmızı ışıkta geçmiş ve öndeki aracı fark etmeyerek kazaya sebep olmuştu. Kazada başını yaralayan Mert, kadere kızıyor ve başına gelenlere mana veremiyordu. Kaza bu Allah’ tan gelir dese de yaptığı yanlışı anlamıyordu.
Çarptığı araçtaki adam imamdı. Kendisi de uykusuzluk ve kırmızı ışıkta geçmenin kendi tercihi olduğunu ve kendisinin imam olduğunu söyledi. Adam söylenenleri haklı bulsa da kazaya sebep olmuş ve hasar meydana gelmişti. Bu konuda daha dikkatli olacağını söyledi ve imamdan bu konuda bilmediklerini öğrendi. Hasarı ödedi ve dikkatli olmanın bir emir olduğunu anlayarak hareket etti. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kader inancının yanlış bir şekilde ifade eden bazı toplumdaki insanlar elbetteki yaşamış oldukları tüm olayı kadere bağlarlar hadi ki yaşadığımız olaylar kadere bağlı değildir bazen kendi irademizle kendi çizdiğimiz yolda da birçok olumsuz sonucu ortaya çıkarabiliriz. Bu konuda verdiniz örneği çok beğendim verdiğiniz örnekle toplumumuzdaki yanlışlıkları ayıra bildim bazı insanların gereksiz ve boş yere kadere bağlamış oldukları birçok konuyu gözlemleyerek öğrendik.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.