Ders Notları

Kahvaltı yapmadan gelen ve okulda abur cubur yiyen bir arkadaşınız var. Bu arkadaşınıza kahvaltı yapmanın niçin önemli olduğunu anlatınız.

2. Sınıf Türkçe Kahvaltı yapmadan gelen ve okulda abur cubur yiyen bir arkadaşınız var. Bu arkadaşınıza kahvaltı yapmanın niçin önemli olduğunu anlatınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sevgili arkadaşım.
Bende abur cuburları seviyorum. Ancak bu kadar çok yersek ve bunu aç karna yaparsak, sağlıklı olan yiyecekleri tüketmek için midemizde yer kalmaz. Gerekli olan vitaminleri alamaz ve sağlıklı büyüyemeyiz.
Zihnimiz ağır olur ve dersleri anlayamayız. Çok fazla hastalığa yatkın olacağımız için sürekli hastalanırız. Bu hem bizi hem de ailemizi üzer. Aslında kahvaltıda olan yiyecekler çok lezzetli . Sende onlara alışır ve daha sonra arada bunları yersen çok daha iyi hissedeceksin. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kahvaltı yapmadan abur cubur yiyerek ve hazır gıdaları tüketerek okula gelen bir arkadaşımız da kibar bir şekilde uyarmalıyız çünkü bu yaptığı davranış doğru değildir dengeli ve düzenli beslenmek sağlıklı olabilmek derslerde başarı dengelemek için sabahın önemli etkinliklerinden biri olan kahvaltımıza tam ve eksiksiz bir şekilde yapmalıyız kahvaltıda biz çocukların gelişimine eğitimini ve zihinsel gelişimini etkileyecek yumurta süt yoğurt peynir zeytin gibi zengin ürünler bulunmaktadır bu ürünleri kesinlikle tercih etmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.