Ders Notları

Kahvaltı yapmadığımızda neden kendimizi hâlsiz ve güçsüz hissederiz?

6. Sınıf Fen Bilimleri Kahvaltı yapmadığımızda neden kendimizi hâlsiz ve güçsüz hissederiz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kahvaltı yapmadığımızda neden kendimizi hâlsiz ve güçsüz hissederiz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Çünkü vücudumuzda gerekli olan enerjiyi karşılayacak besin yoktur. Besinler sayesinde vücudumuz enerji toplar ve kuvvetlice hareket edebiliriz.


Kahvaltı yapmadığımızda neden kendimizi hâlsiz ve güçsüz hissederiz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kahvaltı yapmadığımızda gerekli kadar enerji yapacak besin olmadığı için kendimizi hâlsiz ve güçsüz hissederiz. İnsan enerjisini besinlerden alır. Besinler alındığı zaman ağızdan başlayarak vücudumuzda farklı farklı aşamalardan geçer. Bu aşamalardan bir tanesi de mitakondride olandır. Besinler burada enerjiye dönüştürülür ve insan hareket etmek için gerek duyduğu enerjiyi elde eder. Kahvaltı ise güne başlarken yediğimiz besinlerdir. Gün içerisinde besinlerimiz sağlam ve güzel olursa hareket ve enerjimizde o derece yüksek olur. Onun için kahvaltı çok önemli bir öğündür. İçerisinde besin değeri yüksek gıdalarla güne başlamalıyız ve böylece enerji dolmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltı özellikle biz çocukları ve güne başlayan her birey için gerekli besinleri içermektedir. Okula gittiğimiz zaman ev işlerine başladığımız zaman veya işe gittiğimiz zaman öncelikle kahvaltı yapmalı kişisel bakımımızı yapmalı ve sonra işimize başlamalıyız. Kahvaltımız da olmazsa olmaz besinlerin arasında süt portakal suyu yumurta peynir zeytin domates salatalık ve yeşilliği Ayrıca kuruyemişler ve kuru meyveler bulunmalıdır. Sağlığımız için elbetteki önderimiz e dikkat etmeli ve önerimizi eksiksiz bir şekilde yapmalıyız. En önemli yemek ürünlerinden biri olan kahvaltıyı her zaman alışkanlık haline getirmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.