Ders Notları

Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan nasıl etkilenir? Yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan nasıl etkilenir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan nasıl etkilenir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan olumsuz olarak etkiler. İnsanlar arasında kalıp yargılar ayrışmalara ve çatışmalara neden olacağımdan birlik sağlanamayacak ve çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalacaktır.


Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan nasıl etkilenir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir toplulukta Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan çeşitli sıkıntılara yol açacaktır.

Kalıp yargıya maruz kalmış, farklı kültür ve milletten insanlar bu durumdan toplumsal yardımlaşma ve toplumsal yardımlaşma sağlanamayacağından sürekli olarak çatışmalar meydana getireceğinden millet bir bütün olmadığı için zayıflayacak bunun sonucunda da devlet zayıf olacaktır.

İşte bu nedenle kalıp yargıları ortadan kaldırarak güçlü bir millet ve güçlü bir devletin temellerin atılmasının sağlanması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bir toplum arasında yaygınlaşmış olarak bilinen kalıplaşmış yargılar insanlar arasındaki yardımlaşmayı ve duyguları değiştirebilir. Kalıplaşmış yargılar genellikle insanların çok net olan bilgilere dayanma ayıp sadece önyargılar ve çeşitli söylentiler den yola çıkarak yapmış oldukları ve tam bir şekilde kanıtlanmayan düşünceleri esas alır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.