Ders Notları

Kan bağışı sırasında hijyenin önemini tartışalım.

6. Sınıf Fen Bilimleri Kan bağışı sırasında hijyenin önemini tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kan bağışı sırasında hijyenin önemini tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Gerek kan alımı gerekse bütün tıbbi müdahalelerde hijyen önemlidir. Çünkü bu gibi durumlarda insanların enfeksiyon veya mikrop kapma veya başka bulaşıcı hastalıkların kapma riski çok büyüktür. Bir çok insan tıbbi müdahaleler anında hastalık bulaşmasına maruz kalmıştır. Ancak bu dikkat etmek ile mümkündür.


Kan bağışı sırasında hijyenin önemini tartışalım.  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kan bağışı kaza geçiren veya kana ihtiyaç duyan hastaların hayati derecede ihtiyaç duydukları şeydir. İnsanların düzenli şekilde kan vermeleri acil kan lazım olduğu zaman insanların zor durumda kalmadan hemen kan bulmalarına ve mağdur olmamalarına yardımcı olur. Onun için rahatsızlık durumu olmayan kişilerin kan vermeleri önemlidir. Kan bağışı sırasında hijyene dikkat edilmesi gereklidir. Yoksa insanlara bu yolla çok kolay bir şekilde mikrop, enfeksiyon veya bulaşıcı hastalık bulaşabilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kan bağışının önemi toplum içerisinde oldukça önemlidir. Çünkü kana ihtiyaç duyulan bir hastanın o anda kan verilmesi elbetteki hayatı riskinin arttırmaktadır. Kızılay gibi temel kuruluşlar sahipler kan bağışının önemi daha iyi bir şekilde anlıyoruz kan bağışı yaparak kaza anında ameliyat anında veya herhangi bir hastanın kan ihtiyaçlarını gidermek onun sağlığına kavuşması için oldukça önemli bir olanaktır bizler de sağlıklı her biri gibi kan bağışı yapmalıyız günlük olarak kan bağışı yaptığımız zaman hem bizim sağlığımız korunur hem de başkalarının sağlığına yardım etmiş oluruz bunun topu içerisinde bilinçlendirilmesi temel olan Kızılay kuruluşu tarafından insanlara yansıtılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.