Ders Notları

Kanın kalpten çıktıktan sonra doku ve organlara geçmesi, sonra tekrar kalbe dönmesi nasıl adlandırılır?

6. Sınıf Fen Bilimleri Kanın kalpten çıktıktan sonra doku ve organlara geçmesi, sonra tekrar kalbe dönmesi nasıl adlandırılır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kanın kalpten çıktıktan sonra doku ve organlara geçmesi, sonra tekrar kalbe dönmesi nasıl adlandırılır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: BÜYÜK DOLAŞIM adı verilir.


Kanın kalpten çıktıktan sonra doku ve organlara geçmesi, sonra tekrar kalbe dönmesi nasıl adlandırılır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kanın kalpten çıktıktan sonra doku ve organlara geçmesi, sonra tekrar kalbe dönmesine BÜYÜK DOLAŞIM adlandırılır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Vücudumuzda bulunan alyuvarlar akyuvarlar ve kan tanecikleri sayesinde vücudumuzdaki kan bedeli dengelerine ve özelliklerini koruyarak kalbe gider ve kalpte pompalanır. Kalpte pompalanan tekrar kandan çıkarak vücudumuza dolaştıktan sonra tekrar kalbe gider. Bunun adına büyük dolaşım sistemi denir. Vücudumuz bizim yaşamsal komşularımızı destekleyen nabzımızı akışını sağlayan ve vücudumuzda bulunan kanin dengesini düzenleyen ve ayarlayan en önemli organlarımızdan biridir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.