Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden? | Forum Sayfa Cevapları

Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Kantinden bir şeyler alırken son kullanma tarihine mutlaka bakarım. Orada çalışanlar sürekli öğrenciler geldiği için kalabalıktan kontrol edememiş olabilirler.

Bu yüzden ben aldığım ürünleri kontrol edip ambalajını ona göre açarım. Son kullanma tarihine bakmazsak gıda zehirlenmesi yaşayabiliriz, bu yüzden bende bu tür yiyeceklerin tarihine bakmaya özen gösteririm.


Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Sadece kantinden değil, market, bakkal gibi ambalajlı gıda ürünleri satan heryerde aldığım yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihine bakarım.

İş yeri sahibinin ihmal ine gelmiş  yada gözünden kaçmış olabilir. Fakat onların küçük bir ihmali benim günlerce hastalanıp derslerimden geri kalmama sebep olur, bu yüzden ben kendi aldığım yiyecek ve içeceklerde son kullanma tarihine dikkat ederim.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Kantinden yiyecek ve içecek alırken ürünün son kullanma tarihine bakar mısınız? Neden?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!