Karalar mı yoksa sular mı Dünya’mızda daha çok yer kaplıyor?


Fen Bilimleri Öğretmeni

3. Sınıf Fen Bilimleri Karalar mı yoksa sular mı Dünya’mızda daha çok yer kaplıyor? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sular dünyamızda daha fazla bir yer kapladığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucunda ortalama olarak dünyamızın 4’te 3’ü sulardan meydana gelmektedir. İşte bu nedenle denizler dünyamızda daha fazladır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Karalar mı yoksa sular mı Dünya’mızda daha çok yer kaplıyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Dünyamızın görüntüsü de şöyle bir baktığımız zaman denizlerin daha fazla olduğunu görürüz Karalar üçte biri kadardır. Karaların çok az olduğunu ve denizlerin okyanusların çok daha fazla olduğunu görürüz bu sebepten dolayı dünyamız mavi gezegen olarak bilinmektedir suyun denizin ve okyanusları çok fazla olmasıyla karaların az olması dünyamızın genel şeklini oluşturmaktadır. Dünyamızda karalar çok azdır birbirinden ayrı olan kıtalar vardır okyanuslar denizler tabii ki karalardan daha fazladır bu kanıtlanmış ve gözlemlenmiş 1 kodu olarak bilinmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!