Karikatürdeki çocuğun haklarını kullanmasını engelleyen durumlar neler olabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Karikatürdeki çocuğun haklarını kullanmasını engelleyen durumlar neler olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Karikatürdeki çocuğun haklarını kullanmasını engelleyen durumlar neler olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Karikatürdeki çocuğun haklarını kullanmasını engelleyen durumlar ailesinin olmaması, çalışmak zorunda kalması, hayat şartlarının zorluğu veya sokağa atılması olabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Karikatürdeki çocuğun haklarını kullanmasını engelleyen durumlar neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Yukarıda sosyal bilgiler ders kitabımızda yer alan bilgilere baktığımız zaman bir çocuk hangi zor durumda düşerse veya hangi sıkıntılar içerisinde yer alırsa hak ve özgürlüklerinden faydalanamaz sorusuna cevap olan bu soruda bazı çocuklar savaşlarda darbelerde ekonomik zorluklarda veya çok fazla fakirlik ve yoksulluk durumlarında elbette ki kendi hak ve özgürlüklerinden faydalanamaz duruma gelebilir bazen sömürge ülkelerinde de bazı çocukların hak ve özgürlüklerinden faydaları olmadığını görebiliriz bu gibi sorunları yukarıdaki bilgilere baktığımız zaman görebiliyoruz yukarıdaki bilgi ve cevaplarla bu konulara çok iyi bir şekilde anlıyoruz biz çocukların temel ve hak ve özgürlüklerinden faydalandığı zaman daha sağlam ve eğitimli bireylerin yetiştiğini görebiliyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!