Ders Notları

Katıların belirli şekilleri olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu?

6. Sınıf Fen Bilimleri Katıların belirli şekilleri olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Katıların belirli şekilleri olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Katıların belirli şekilleri olmasaydı onları hareket ettirmek ve günlük hayatta işlerimizi yapmak çok zor olurdu. Arabalar hareket etmez, bir masa bile ittirildiği zaman şekli bozulurdu. Buda çok zor olurdu.


Katıların belirli şekilleri olmasaydı günlük hayatımızda ne gibi değişiklikler olurdu? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Katıların belirli şekilleri olmasaydı günlük hayatımızda nesnelerin yerini değiştirmek çok zor olurdu. O zaman araba gibi taşıtlar bile sabit kalamazdı. Yada evler üst üste bina edilemez çökerdi. Katıların itme ve çekme ile hareket ettirilmesi imkansız olurdu. Katıların bu belirli şekilleri sayesinde eşyalar sabit durabiliyor, binalar ayakta durabiliyor. Vücudumuzdaki kemikler bile katıdır. Onların da belirli şekilleri olmasaydı vücudumuz ayakta duramaz, hareket etmemiz çok zor olurdu veya imkansız olurdu.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Katı cisimlerin doğamızda olduğu gibi bulunması elbetteki günlük hayatımızda kullanacağımız tüm ürünlerin daha faydalı olmasına ve değişmemesi ne sebep olur. Örneğin evimizde kullandığımız elektronik eşyaların yapılarının değişmemesi elbetteki bu ürünleri daha güzel bir şekilde kullanmamıza yardımcı olur. Ya da çevremizde kullanmış olduğumuz giysilerimiz okul eşyalarımızı belirli şekilleri olması bu gibi ürünleri saklayabileceğimiz çantalarımız akoya bilmemize ve girmiş olduğumuz kıyafetlerin üzerime Z tam olabileceği gibi temel birçok sebep vardır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.