Ders Notları

Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar şunlardır ;

  • Düşünce özgürlüğü vatandaş hakkı!
  • Katılım hakkı bireyleri farklılığıdır.
  • Seçime katıl, demokrasiye destek ol
  • Düşüncene zincir vurma!

Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar şunlardır ;

  • Katılım hakkı, milletin egemenliğidir.
  • Egemenli, katılım hakkıyla olur.
  • Düşünceme zincir vuramazsın.
  • Düşüncene özgürlüğü, vicdan özgürlüğüdür.

Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız.
“Katılım hakkı ve düşünce özgürlüğü ile ilgili sloganlar yazarak, resim ve fotoğraflar da kullanarak bir afiş hazırlayınız.”

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan özgür ve birçok hak ve özgürlüklerini yaşayarak bir ülkede elbette ki düşünce ve fikir özgürlüğü de olmalıdır düşünce özlediğimiz elbetteki sosyal hayatta ve çeşitli ortamlarda bizim çeşitli düşüncelerimiz olduğunu ve bizim kendimize göre özel fikirlerimiz olduğunu belirten en temel haklardan biridir elbette ki düşünce özgürlüğü insanların birbirine karşı olan anlayışını ve düşüncelerini rahat bir şekilde söylemeleri ve bunu karşıdaki insan saygıyla ve benimseyerek karşılaması anlamına gelen temel haklardan biri olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.