Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir? | Forum Sayfa Cevapları

Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya üzerinde bulunan kaynaklar tasarruf edildiği sürece tükenmeyecek ve de gelecek nesiller de bu kaynaklardan yararlanabileceklerdir kurallar ve kanunlar bu kaynakları korumak geleceğe daha iyi bir dünya bırakmak için uygulanan devlet güvencesi altında tüm insanların buna uyması gereken kurallardır.


Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya üzerinde bulunan kaynaklar sınırsız gibi görünse de üretim yapılmadı iklim değişiklikleri önlenmesi toprak ve besin zinciri kontrol altında tutulmadığı sürece eninde sonunda tükenecektir.

Kaynakları tasarruflu kullanmak israfı önler ve de gelecek nesiller garanti altına alınmış olur. Arkadaşlarımızda dayanışma içinde olarak bir kişinin yaptığı tasarrufu herkese yaymamız büyük bir farkındalık yaratarak insanları tasarruflu davranışlara yönlendirecektir. Kurallar ve kanunlar hayatımızı korumak daha güzel hale getirmek için daha iyi bir dünyada yaşam süre bilmemiz için konulmuştur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Kaynakların tasarruflu kullanımında arkadaşlarımızla dayanışma içinde olmanın, kurallara ve kanunlara uymanın önemi nedir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak