Ders Notları

Kekin nasıl yapıldığını annenizden veya başka bir kaynaktan öğreniniz.

6. Sınıf Türkçe Kekin nasıl yapıldığını annenizden veya başka bir kaynaktan öğreniniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Farklı çeşitleri olsa da en klasik kek tarifi 2 veya 3 yumurtayı 1 bardak şekerle çırpmakla başlıyor. İyice çırpılan yumurta ve şekere bir bardak veya yarım bardak yağ ve bir bardak süt veya yoğurt eklenir. Daha sonra kabarma tozu vanilya ve un eklenir. Eğer meyveli yapılacaksa meyveler, kakaolu yapılacaksa kakao eklenerek 180 derecelik fırına verilir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Hepimize severek yediği annelerimizi ve büyüklerimizin yapmış olduğun kekin tarifini almak istediğimiz zaman elbette ki ilk önce 3 yumurta bir bardak şekerli güzel bir şekilde çıktıktan ve gördükten sonra içerisine bir bardak süt bir bardak yağ 1 vanilya 1 kabartma tozu isteğe göre portakal limon rendesi kakao kuru meyveler parça çikolata koyulabilir bunun yanı sıra ben son aşama olarak onu koyarak güzel bir şekilde çıktıktan sonra yağlamış olduğumuz kek tepsisini koyduktan sonra fırında pişirerek afiyetle yiyebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.