Ders Notları

Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız. 

7. Sınıf Türkçe Kitabı Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız.  konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız. ” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kime: Mete’ ye
Bilgi: [email protected]
Konu:

Sevgili arkadaşım Mete,

Canım arkadaşım nasılsın. Beni sorarsan ben burada kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Burada herkes Almanca konuşuyor ve benim dilimi anlamıyor.

Buraya hiç mi hiç alışamadım ve hiç mi hiç sevmedim. Buradaki insanların hiçbiri cana yakın değil ve Türkler kadar samimi değil.

Yiyecekleri yiyecekleri bile bir farklı kokuyor.

Can dostum ben oraları çok özledim. Ahmet’i, muhtar emmiyi, Sarı ineğimize, karabaşı, öğretmenimin bana çokça ders vermesini bile özledim. Hepsi burnumda tütüyor. Keşke babam az para kazansa da köyümüzde huzurla mutlulukla kalsaydık.

Ne olur arkadaşım senden ricam köyümüzde fotoğraflar yollama ve arkadaşlarıma da selam söylemem. Bir an önce köyüme dönmem için Allah’a dua etmen.

Görüşmek üzere, hoşçakal


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yukarıdaki ödevimize baktığımız zaman ana karınca işsiz metnini okuduktan sonra ülkemizden uzak ve yokluğundan uzak bir arkadaşımızın buraya ne kadar Özlem duyduğunu sevgi duyduğunu anlatan bir mektup yazmak istediğimiz zaman yukarıdaki bilgi ve cevaplardan faydalanarak bu şekilde bir yol izlemeli ve bu şekilde bu ödevimizi tamamlayabiliriz ödevimizde verilen bilgi ve cevaplara baktığımız zaman birçok konuyu anlamak ve öğrenmek çok kolay buradaki bilgi ve cevapları ve ödevlerinizi hemen yapabilirsiniz ben her zaman Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgi ve cevapları kullanarak birçok bilgiye ve cevabı bu sayfaya bakarak öğreniyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.