Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız. 


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız.  konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız. ” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kime: Mete’ ye
Bilgi: meteyardimci@email.com
Konu:

Sevgili arkadaşım Mete,

Canım arkadaşım nasılsın. Beni sorarsan ben burada kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Burada herkes Almanca konuşuyor ve benim dilimi anlamıyor.

Buraya hiç mi hiç alışamadım ve hiç mi hiç sevmedim. Buradaki insanların hiçbiri cana yakın değil ve Türkler kadar samimi değil.

Yiyecekleri yiyecekleri bile bir farklı kokuyor.

Can dostum ben oraları çok özledim. Ahmet’i, muhtar emmiyi, Sarı ineğimize, karabaşı, öğretmenimin bana çokça ders vermesini bile özledim. Hepsi burnumda tütüyor. Keşke babam az para kazansa da köyümüzde huzurla mutlulukla kalsaydık.

Ne olur arkadaşım senden ricam köyümüzde fotoğraflar yollama ve arkadaşlarıma da selam söylemem. Bir an önce köyüme dönmem için Allah’a dua etmen.

Görüşmek üzere, hoşçakal 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Kendinizi “Ana İşsiz Kalınca” metnindeki kahramanın yerine koyarak Türkiye’deki bir arkadaşınıza ülkenize duyduğunuz özlemi anlatan bir elektronik posta yazınız. 

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Yukarıdaki ödevimize baktığımız zaman ana karınca işsiz metnini okuduktan sonra ülkemizden uzak ve yokluğundan uzak bir arkadaşımızın buraya ne kadar Özlem duyduğunu sevgi duyduğunu anlatan bir mektup yazmak istediğimiz zaman yukarıdaki bilgi ve cevaplardan faydalanarak bu şekilde bir yol izlemeli ve bu şekilde bu ödevimizi tamamlayabiliriz ödevimizde verilen bilgi ve cevaplara baktığımız zaman birçok konuyu anlamak ve öğrenmek çok kolay buradaki bilgi ve cevapları ve ödevlerinizi hemen yapabilirsiniz ben her zaman Forum sayfa sitesini vermiş olduğu bilgi ve cevapları kullanarak birçok bilgiye ve cevabı bu sayfaya bakarak öğreniyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!