Ders Notları

Kinetik enerji ile cismin kütlesi ve sürati arasında nasıl bir ilişki vardır?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kinetik enerji ile cismin kütlesi ve sürati arasında nasıl bir ilişki vardır? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kinetik enerji ile cismin kütlesi ve sürati arasında nasıl bir ilişki vardır? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Kinetik enerji , o cismin kütlesine ve süratine bağlıdır. Cisimdeki sürat ne kadar çoksa o cisimdeki kinetik enerji de o kadar fazladır. Kütlesinin fazla olması ise kinetik enerjiyi azaltabilir veya çoğaltabilir. Bu uygulanan kuvvete bağlıdır.


Kinetik enerji ile cismin kütlesi ve sürati arasında nasıl bir ilişki vardır? Arkadaşlarınızla tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kinetik enerji cismin kütlesi ve süratine göre artar veya eksilir. Kinetik enerji hesaplanırken uygulanan kuvvet, cismin ağırlığı ve hızı da önemlidir. Bu bilgilerle kinetik enerjiye varılır. Günlük hayatımızda aslında hareket eden her nesne kinetik enerjiye sahiptir. Hareketsiz duran çok hızlı bir hayvan veya insan veya bir araba bile durduğu sürece kinetik enerjiye sahip değildir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Enerji geri dönüştürülebilen ve doğal kaynakların oluşturduğu Bir enerjidir. Kinetik enerji uygulanan kuvvetle ve şiddete göre değişimini göstermektedir. Fen bilimleri ders kitabımızdaki kinetik enerji adlı bu konuyla evimize yakın bir şekilde öğrenerek arkadaşlarımızla beraber vermiş olduğunuz bilgileri defterimize geçirdikten sonra ödevlerimizi doğru bir şekilde bitirdik. Fen bilgisi yazısına çalışırken her zaman sizin sayfanızdaki bilgilerle çalışıyorum. Yazılıdan sizin sayenizde iki üç yıldan beri yüksek not alıyor ve fen bilimleri dersindeki tüm konuları daha iyi bir şekilde anlıyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.